II KONFERENCJA „Czas na współpracę”

5-6 marca 2020 r., Boszkowo

Odchów jałówek ze spojrzeniem w przyszłość

Główny prelegent:

Prof. Michael Overton

Uzyskał tytuł B.S. (1986) i D.V.M. (1990) na Uniwersytecie Stanu Karolina Północna i przez 8 lat pracował jako lekarz praktyk w Północnej Karolinie.

Po przeprowadzce do Kalifornii ukończył rezydenturę z zakresu medycyny weterynaryjnej produkcji  mleczarskiej. Po otrzymaniu stopień Masters of Preventive Veterinary Medicine, pracował jako Specjalista Medycyny Produkcji Mleczarskiej na UC Davis-VMTRC w Tulare, CA przez 6 lat. Następnie dołączył do Uniwersytetu Georgia – College Medycyny Weterynaryjnej, gdzie pracuje na stanowisku profesor Medycyny Produkcji Mleczarskiej i kierownik programu żywienia zwierząt. Od maja 2012 roku podjął współpracę z Dairy Analytics w Elanco Animal Health. Na tym stanowisku, Dr. Overton jest odpowiedzialny za rozwój modeli ekonomicznych i narzędzi zarówno dla klientów wewnętrznych jak i zewnętrznych, za świadczenie usług doradczych dla mleczarni i ich konsultantów oraz za budowanie zdolności analitycznych dla globalnego zespołu Elanco.

Materiały z konferencji:

Pozostali prelegenci:

lek.wet. Michał Hądzlik, Bovi Vet Service

specjalista ds. rozrodu zwierząt

W 2004 roku ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W roku 2008 r. uzyskał tytuł specjalisty chorób przeżuwaczy, a w roku 2012 tytuł specjalisty rozrodu zwierząt. Od 2004 roku prowadzi własną praktykę, gdzie zajmuje się profilaktyką i leczeniem bydła mlecznego oraz mięsnego. W jego zespole kładzie się nacisk na kompleksową obsługę weterynaryjną ferm: prowadząc zarówno interwencje doraźne jak i planowane działania z zakresu rozrodu, profilaktyki i managmentu. Szczególnie bliskie są mu zagadnienia z zarządzania rozrodem krów mlecznych i ekonomicznymi aspektami produkcji. Współzałożyciel grupy Bovi Vet Service, gdzie wspólnie z kolegami podnosi swoje kwalifikacje na szkoleniach i konferencjach krajowych i zagranicznych. Współwłaściciel Gospodarstwa Rolnego Drzewce zajmującego się hodowlą bydła mlecznego – 300 krów mlecznych o wydajności powyżej 12tys litrów mleka w laktacji, gdzie ma możliwość łączenia pracy lekarza weterynarii z pracą hodowcy.

Frank Cordes, producent bydła mlecznego.

General Manager na fermie Reessum w Niemczech.

Dr n. wet. Zbigniew Procajło, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Katedra Epizootiologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie

Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej w 2004 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 2005 roku praktykuje na terenie Wielkopolski, kierownik dynamicznie rozwijającego się Gabinetu Weterynaryjnego zlokalizowanego w miejscowości Czacz. 
Współzałożyciel Bovi Vet Service Sp. z o.o., grupy lekarzy weterynarii specjalizującej się w profilaktyce i leczeniu stad bydła zarówno mlecznego jak i mięsnego. Prelegent wielu konferencji weterynaryjnych i autor publikacji branżowych. Swoje kwalifikacje zawodowe systematycznie podnosi uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach krajowych jak i zagranicznych.

Galeria