Dr Peter Edmondson zdobył swoje kwalifikacje zawodowe jako lekarz weterynarii w Irlandii w 1980 roku. Spędził pięć lat praktykując w Irlandii, a następnie dołączył do Almarai, pracując z dużymi stadami bydła mlecznego w Arabii Saudyjskiej i Chinach. Dołączył do Shepton Veterinary Group, specjalistycznej grupy 12 lekarzy weterynarii, specjalistów chorób bydła, w południowo-zachodniej Anglii. W 2015 roku Peter założył przedsiębiorstwo UdderWise, weterynaryjną firmę konsultingową specjalizującą się w zapaleniach gruczołu mlekowego, jakości mleka i pozostałościach antybiotyków. Peter współpracuje z hodowcami bydła mlecznego, lekarzami weterynarii, wytwórcami produktów farmaceutycznych i specjalistami przetwórstwa mleczarskiego na całym świecie.
Peter jest członkiem Królewskiego Kolegium Chirurgów Weterynaryjnych (RCVS) i jest specjalistą RCVS w zakresie zdrowia i produkcji bydła.
Peter nie jest naukowcem ani badaczem. Jest popularnym trenerem i jest znany ze swojego praktycznego podejścia do rozwiązywania problemów. Napisał trzy książki; „How to Control Somatic Cell Counts”, „How to Control Clinical Mastitis” i „Mastitis Control in Dairy Herds” oraz jest często prelegentem na konferencjach na całym świecie.
Peter jest pasjonatem przekazywania umiejętności drobnym hodowcom bydła mlecznego w Etiopii, Mozambiku, Malawi i Zimbabwe. Odwiedza Afrykę dwa lub trzy razy w roku, aby wykonywać pracę wolonatriusza.
Urodzony 12. maja 1960 roku w Holandii. W 1979 rozpoczął studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie w Utrechcie i otrzymał dyplom z wyróżnieniem oraz tytuł lekarza weterynarii w 1987 roku. Od lutego 1987 r. do marca 1990 Daan pracował jako lekarz weterynarii zwierząt gospodarskich w kilku praktykach weterynaryjnych w Niemczech i Holandii. Od marca 1990 do stycznia 2011 kontynuował karierę jako lekarz od małych przeżuwaczy w Oddziale Zdrowia Małych Przeżuwaczy w dzisiejszym GD Deventer. W 1998 Daan, zgodnie z holenderskim systemem specjalizacji, uzyskał tytuł Specjalisty Ochrony Zdrowia Małych Przeżuwaczy. 8.września2008 roku został wybrany do European College of Small Ruminant Health management (Dip ECSRHM).
Od lutego 2011 pracuje w Zoetis jako National Veterinary Manager w dziale przeżuwaczy, gdzie jego praca skupia się głównie wokół bydła mlecznego, ostatnio również w obszarze genomiki i Clarifide Plus. Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz współautorem kilku książek z dziedziny weterynarii przeżuwaczy. Od roku 2008 w Holandii stopniowo wprowadzone zostały znaczne ograniczenia w stosowaniu antybiotyków. Daan Dercksen przyglądał się temu procesowi z perspektywy lekarza weterynarii, słuchał opinii hodowców bydła i podzieli się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zagrożeń i szans wynikających ze zmieniającego się prawa.
Philippe rozpoczął swą karierę w 1994 roku jako lekarz praktyk zajmujący się leczeniem zwierząt towarzyszących i gospodarskich. Po 9 latach został Managerem do Spraw Zdrowia w Grupie Agena (firma zajmująca się sztucznym unasienianiem). W 2008 roku dołączył do Eurofins – Laboratoire Coeur de France jako Manager Działu Zdrowia, gdzie pracował przez 7 lat, po czym rozpoczął pracę w Ceva Francja jako Manager Techniczny w dziale Ruminants (Diagnostyka i Choroby zakaźne). Od 2020 roku Globalny Manager Techniczny odpowiedzialny za bio-preparaty, zdrowie wymienia i leki przeciwzapalne. Członek grup technicznych SIMV zajmujących się diagnostyką i lekami przeciwzapalnymi. Współtwórca wielu grup roboczych ANSES oraz UNICEA związanych z epidemiologią, opornością antybiotykową oraz rozrodem u zwierząt gospodarskich.
Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej w 2004 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 2005 roku praktykuje na terenie Wielkopolski, kierownik dynamicznie rozwijającego się Gabinetu Weterynaryjnego zlokalizowanego w miejscowości Czacz.
Współzałożyciel Bovi Vet Service Sp. z o.o., grupy lekarzy weterynarii specjalizującej się w profilaktyce i leczeniu stad bydła zarówno mlecznego jak i mięsnego. Prelegent wielu konferencji weterynaryjnych i autor publikacji branżowych. Swoje kwalifikacje zawodowe systematycznie podnosi uczestnicząc w konferencjach, szkoleniach krajowych jak i zagranicznych.
Ukończyła studia na Wydziale Zootechnicznym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1999 roku oraz Studium Podyplomowe Nowoczesna produkcja mleka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
Od 2000 roku pracuje w Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka
Zajmuje się doradztwem dotyczącym m.in. profilaktyki mastitis, odchowu cieląt, dobrostanu i zagadnieniom poświęconym tematyce doju na terenie tzw. mlecznego zagłębia, czyli województwa podlaskiego.
Od dwóch lat motywem przewodnim w jej pracy jest racjonalne stosowanie antybiotyków w hodowli krów mlecznych. Bardzo lubi pracować z ludźmi o otwartych umysłach, chętnych na wiedzę i pozytywne zmiany. Jej motorem napędowym do pracy jest zadowolony z doradztwa hodowca.